Nejprve plánujte

Než začnete na webu technicky pracovat, měli byste mít jasno v základních věcech a znát odpovědi na několik otázek. Pokud se rozhodnete najmout dodavatele, bez pořádného zadání se s vámi moc bavit nebude. Nebo vám nabídne, že zadání sestaví, ale zaplatíte ho. Nebo se na to vykašle, vy zaplatíte webové stránky, které nebudou ani hezké ani funkční.

Read more

Jak funguje web?

Položte si nepříjemné a samozřejmé otázky a zodpovězte si je. Je to pracné, přijde vám to místy zbytečné, ale uvidíte, že to bude přínosem.

Read more

Nastavení

Za používání samotného WordPressu se nikomu neplatí žádná licence. Licence se mohou platit za pluginy, šablony nebo napojené služby (typicky jde o platební bránu).

Read more

Hosting

Webhosting nebo zkráceně hosting je služba poskytující prostor pro data vašeho webu a část výkonu serveru pro aplikace, které se z daného prostoru spouštějí. Nejčastějším typem hostingu je sdílený hosting. To znamená, že na jednom serveru běží stovky nebo tisíce webových prezentací a sdílejí jak prostor, tak výkon daného serveru.

Read more

Doména

Doména je zjednodušeně řečeno adresa vašeho webu. Ale to není její jediná funkce. Součástí nastavení domény záznamů jsou také tzv. doménové záznamy (DNS záznamy.

Read more

Redakční systém WordPress

Redakční systém je webová aplikace, která zobrazuje vložená a nahraná data jako webové stránky. Jde vlastně o obslužný program, v němž si výsledné stránky plníte obsahem, nastavujete, spravujete články, uživatele a jejich komentáře.

Read more