Úspěšný správce WordPressu

Nejste si jistí, zda se o svůj WordPress staráte správně a jestli vám něco neuniká? Nebaví vás věčné zkoušení postupů z internetu a hledání nových pluginů? Naučte se konečně pracovat s WordPressem profesionálně – staňte se úspěšným správcem WordPressu. Správcem, který ví, co dělá a kterého nová aktualizace nezaskočí.

Komu je školení určeno

Školení je určeno současným nebo budoucím správcům WordPressu. Měli byste WordPress už trochu znát, vědět, jak funguje a pracovat s ním. A budeme hledat odpovědi na tyto otázky či problémy:

WordPress Logo
 • Nevím, jak se o WordPress starat, co to obnáší.
 • Některé činnosti vůbec neumím.
 • Neznám všechna rizika, bojím se, že na něco zapomenu.
 • Mám strach, že tomu nebudu rozumět, že je to moc složité.
 • Nechci trávit čas hledáním řešení.

Co je cílem školení

Udělat z vás lepší správce WordPressu. Ukázat vám a vysvětlit úlohy správce. Upozornit vás na časté chyby, rizika a nedostatky, které vládnou českým WordPressům. Samozřejmě se dozvíte, jak se těmto problémům vyvarovat a dosáhnout toho, aby vaše weby byly zabezpečené, rychlé a dobře sloužily jak redaktorům, tak hlavně návštěvníkům (nebo zákazníkům, členům apod.).

Na školení se dozvíte různé tipy a triky, které vám vyřeší dlouhodobé bolístky, urychlí vám práci nebo vám otevřou nové obzory. Jak vložit do systému více uživatelů, jak se bránit spamu, jak měřit počet stažení PDF dokumentů? To jsou jen některé otázky, na které dostanete odpověď.

Obsah školení

Školení je tvořeno čtyřmi bloky, které představují typické práce s WordPressem:

 1. Jak WordPress nainstalovat (tipy na skrytá nastavení, parametry hostingové platformy)
 2. Jak WordPress nastavit (na co nezapomenout po instalaci, pokročilá nastavení včetně tipů na osvědčené pluginy)
 3. Jak WordPress udržovat (na co si dát pozor v provozu, jak předcházet problémům, jak řešit krize, doporučené pluginy a postupy)
 4. Jak systém vylepšovat (zlepšit míru zabezpečení, zrychlit načítání stránek, optimalizovat běh)
Úspěšný správce WordPressu

Během školení bude k dispozici káva, nápoje, drobné občerstvení a v ceně je také oběd.

Vlastimil Ott 2018

Lektor školení

Vlastimil Ott používá WordPress od roku 2006 a v roce 2017 založil firmu WP-admin.cz, která se věnuje správě WordPress webů. Napsal o WordPressu mnoho článků, píše o něm blog a pravidelně vystupuje na konferencích, např. na WordCamp Praha 2014, WordPress konference Opava 2016 nebo WordCamp Brno 2018. Toto školení navazuje na sérii školení pro začátečníky a mírně pokročilé, které probíhá již několik let.

Kdy a kde se školení koná

V současné době není vyhlášen žádný termín. Pokud se chcete zúčastnit budoucího termínu, zaregistrujte se, prosím. Budu vás včas informovat.

Školení trvá od 8:00 do 16:00 s přestávkami na kávu a oběd.

Proč jít na školení

 • Seznámíte se s platnými a osvědčenými postupy při instalaci, nastavení a údržbě WordPressu.
 • Můžete vyřešit vleklé problémy, které vás dlouho brzdí.
 • Dostanete tipy a doporučení na vhodné a také nevhodné pluginy a šablony.
 • Seznámíte se s dalšími správci WordPressu a získáte cenné kontakty.
 • Tím, že se naučíte nové věci, se z vás stanou lepší a úspěšnější správci WordPressu.

Pořád si nejste jistí? Napište mi na kontakt@vlastimilott.cz nebo zavolejte na +420 591 141 346 (VoIP –> mobil) a zeptejte se mě, co vás zajímá.

Newsletter pro správce WordPressu

Jste na volné noze a staráte se o klientské weby na WordPressu? Nebo pracujete ve škole, neziskovce či firmě a dostali jste web na starost? Nikdo vás pořádně neproškolil, ale čekají od vás, že to všechno zvládnete „sami od sebe“? A vy se chcete stát skutečně úspěšným správcem WordPressu?

Pomůžeme vám, tady jste na správném místě.

Každou středu posíláme odborný newsletter pro správce WordPressu. Je o tom, jak web optimalizovat, řešit jeho problémy, provádět obtížné úkoly a udržovat ho v technické kondici. Vysvětlujeme složité pojmy nebo důležité novinky.