správa webu WordPress: profesionální přístup

Když jste si nechávali tvořit firemní web, všichni vám tvrdili, že postavit ho na WordPressu je rozhodně dobré rozhodnutí, protože ovládání tohoto široce rozšířeného redakčního systému je přece snadné. Postupem času ale zjišťujete, že to není až takový med…

Obsah udržujete sami, ale programování..?

Sami dokážete upravit drobnosti, přidat nový článek na blog či napsat aktualitu. Na větší zásahy však potřebujete programátora. Ten samozřejmě nemá čas. Vy také nemáte čas, konkrétně čas neustále sledovat, zda jsou na webu aktuální informace. Když vám WordPress hlásí, že potřebuje aktualizaci, nejste si jistí, co s tím máte dělat, protože naposledy, když jste ho aktualizovali, přestaly fungovat některé pluginy. Pluginy se navíc také musí aktualizovat a sem tam při té aktualizaci něco změní. Váš web pak vypadá jinak, případně je zčásti nefunkční a vy nevíte proč. A tady se dostáváme k již zmíněnému problému – programátor zrovna nemá čas.

Vypadá to s vaším firemním webem na WordPressu nějak takhle? Opravdu máte touhu se dál nechat vysilovat těmito starostmi, které byste mohli nechat na jiných?

Rychlý a zabezpečený web

Nechat web žít vlastním životem rozhodně není dobrý přístup, protože:

Když máte na webu aktuální informace, působí to profesionálněji. Je třeba aktualizovat kontakty, otevírací hodiny, také je ideální sem tam něco přidat na blog. Pak je vidět, že váš web a spolu s ním i vaše firma žijí.

WordPress a používané pluginy je nutné aktualizovat. Nebudete-li je aktualizovat, vystavujete se bezpečnostním hrozbám, útokům spammerů nebo konkurence. I to se bohužel děje. Webové stránky dnes prodávají a konkurence si je velmi dobře vědoma toho, že vyřazení webu může ovlivnit váš zisk.

O webové stránky se prostě musíte pravidelně starat. Nemusíte tomu ovšem věnovat vlastní čas. Správa webu se dá delegovat na profesionály.

Správa webu s hostingem, zálohováním a podporou

Řešení je jednoduché. Objednejte si smluvně zajištěnou službu, která zahrnuje nejen správu webu, ale také hosting zdarma, prodlužování certifikátů, aktualizace a mnoho dalších služeb.

Pod taktovkou odborníků bude web vzkvétat a hlavně fungovat. Každý web, jejž mají na starost, monitorují 24/7. Nemůže se tedy stát, že by byl nedostupný. Pravděpodobnost útoků se navíc rapidně snižuje, protože web dobře zabezpečí. A kdyby přece jenom došlo k napadení, nejde o žádný problém, web se prostě obnoví ze zálohy. Vy se o to nemusíte starat, díky nepřetržitému monitorování nefunkční web profesionálové okamžitě uvidí a začnou pracovat na nápravě.

Profesionálové se v rámci služby postarají rovněž o veškeré administrativní úkony. Už neřešíte, kdy expiruje doména či zda má poskytovatel hostingu zrovna výpadek. Spolehlivý WordPress hosting je ve službě zahrnutý zdarma.

Něco potřebujete? Rádi byste na webu cokoliv doprogramovali? Máte zájem o větší zásah? Vše je o domluvě. O váš WordPress web se stará tým techniků, webmasterů a programátorů, kteří si poradí i s tím, co ostatní přehlížejí či neumějí.

Pracujeme pro vaše stránky

A kolik tohle všechno stojí? Tolik, že se vám služba každopádně vyplatí. Zkuste si spočítat, kolik času ztratíte nad svými webovými stránkami. Tento čas byste přitom mohli věnovat svému podnikání.

vlasta ott 2021
Jsem autor tohoto blogu a starám se o mnoho webů na WordPressu

V základu je na výběr ze tří balíčků s rozdílnou cenou. V tom nejdražším jsou obsaženy například kvartální bezpečnostní a technický audit webu, extrémně krátká reakční doba na nové požadavky. I základní balíček je však dostatečný a znamená velkou změnu v tom, jak se aktuálně staráte o váš firemní web.

Bližší informace a kontakt najdete přímo na webových stránkách udrzbawebu.cz.

Newsletter pro správce WordPressu

Jste na volné noze a staráte se o klientské weby na WordPressu? Nebo pracujete ve škole, neziskovce či firmě a dostali jste web na starost? Nikdo vás pořádně neproškolil, ale čekají od vás, že to všechno zvládnete „sami od sebe“? A vy se chcete stát skutečně úspěšným správcem WordPressu?

Pomůžeme vám, tady jste na správném místě.

Každou středu posíláme odborný newsletter pro správce WordPressu. Je o tom, jak web optimalizovat, řešit jeho problémy, provádět obtížné úkoly a udržovat ho v technické kondici. Vysvětlujeme složité pojmy nebo důležité novinky.