WordPress hosting

Pro bezproblémový běh WordPressu potřebujete PHP 7, databázi MySQL nebo MariaDB, webovou službu Apache, případně NGinx. Dále pak 96-256* MB RAM, kterou vám umožní server využít, ideálně 6 minut pro běh skriptů (360 sekund) a alespoň 5 GB prostoru na disku.

WordPress Logo

Všechny následující hostingy tyto podmínky splňují. Jedná se o sdílené hostingy, tzn. na jednom serveru je mnoho webů, všechny využívají výkon jednoho serveru. Pokud některý web vyžaduje více výkonu (příkonu), ostatní weby to může zpomalit.

Poznámka*: Pokud budete provozovat WooCommerce, pak potřebujete alespoň 256 MB RAM. Přehled vhodných hostingů pro Woo najdete v článku Hosting pro WooCommerce.

Všechny hostingové firmy upřednostňují písemný kontakt před telefonickým, protože v telefonu nelze volajícího identifikovat. Požadavky pro pracovníky podpory se tedy zadávají z administrace vašeho účtu coby autorizované požadavky. Většina společností má na stránkách online chat pro obecnou komunikaci (např. pro zjištění, zda neprobíhá výpadek).

Součástí administrace účtu u každé firmy je aplikace pro správu databází (Adminer nebo PHPMyAdmin), aplikace pro čtení pošty (např. RoundCube) a správce souborů na serveru (webový klient pro nahrávání souborů).

WPHosting.cz

WP-hosting.cz

WPHosting je sdílený hosting specializovaný výhradně na WordPress. Vytvořila jej webhostingová společnost s mnohaletými zkušenostmi, která pochopila, že na trhu je po takovém hostingu poptávka. Poskytuje tedy všechny potřebné hostingové, doménové a e-mailové služby a pak služby ideální pro WordPress; zaměřuje se přitom na programátory (včetně celých webových firem) a koncové zákazníky (majitele webů na WordPressu).  Z administrace můžete spravovat subdomény, FTP účty, databáze, instalovat WordPress, testovat bezpečnost nainstalovaného WordPressu, sledovat statistiky zatížení. Vaše weby jsou chráněny proti běžným útokům typickým pro WordPress.

Administrace WP Hosting, statistiky přenosu dat

PHP 7 https:// zdarma bezpečnostní nástroje pohodlná administrace automatická instalace WordPressu na míru

Více o WP-hosting  

od 600 Kč/rok

český hosting

Český hosting ve svém jediném programu podporuje jednu doménu druhého řádu (tedy přímo „s koncovkou“), další weby lze provozovat na subdoménách. Obslužná aplikace umožňuje nastavit poštovní schránky, FTP přístupy, parametry PHP, spravovat databáze, instalovat různé open-source aplikace (nejen WordPress). Velmi vstřícná podpora, která aktivně pomáhá a radí. Servery mají rychlou odezvu, takže váš web se načítá rychle.

Další informace  

PHP 7   https:// zdarma   pohodlná administrace   automatická instalace 

1000 Kč/rok

blueboard

 Blueboard nabízí jeden program: hostování až 10 webů v jednom účtu (multihosting). Nabízí přehlednou obsluhu celého účtu – domén, hostingů, poštovních schránek, databází, FTP účtů a dalších prostředků.

Více o hostingu  

PHP 7   https:// zdarma   pohodlná administrace   automatická instalace 

od 756 Kč/rok

ebola

 Ebola nabízí čtyři hostingové programy podle toho, jak moc vytížený váš web je. Obslužná aplikace je přehledná a umožní vám nastavit domény, e-mailové účty, databáze, FTP přístupy, nainstalovat aplikace na váš web. Kromě toho lze nastavit parametry hostingu, vzhled chybových stránek, plánované úlohy, heslo pro přístup k zálohám a ke statistikám.

Více o hostingu  

PHP 7   https:// zdarma   pohodlná administrace   automatická instalace   více verzí hostingu 

od 468 Kč/rok

wedos-hosting

 Společnost Wedos nabízí jeden hostingový program a jeho vylepšenou variantu No Limit. Počet webů v účtu je neomezený, takže jde o multihosting. Tato možnost je lákavá, ale nese s sebou skryté riziko v případě napadení škodlivým softwarem – napadeny jsou v takovém případě všechny weby v účtu a jejich obnova přináší výrazné náklady. Obslužná aplikace je rozsáhlá a není tak přímočaře ovladatelná jako u jiných firem. Nastavit lze všechny parametry, skoro vše je zautomatizováno a změny probíhají rychle. Wedos je dobrý na správu domén, úpravy doménových záznamů probíhají rychle a ceny za domény jsou nejnižší na trhu.

Více o hostingu  

PHP 7   https:// zdarma   automatická instalace 

od 300 Kč/rok

Ceny jsou uvedeny bez DPH na 12 měsíců a vybrány jsou nejlevnější varianty.

Nevybírejte podle ceny. Najděte si zkušenosti uživatelů, jejich názory. Důležitá je například kvalita a rychlost odpovědí uživatelské podpory. Je podpora k dispozici během víkendu? Tohle všechno má větší význam než nabízené megabajty nebo gigabajty.

Měli byste vždy zohlednit potřeby svého projektu a neřídit se jenom tím, co používají jiní lidé. Nechte si poradit. Neřiďte se cenou, to není rozhodovací kritérium. Pro zahraniční projekt asi budete chtít hosting někde ve světě. Pro český trh samozřejmě český hosting, ale měl by splňovat určité požadavky, nejenom být nejlevnější. Ptejte se jiných lidí v diskuzích a na sociálkách.