WordPress Logo

WordPress hosting

Pro bezproblémový běh WordPressu potřebujete PHP 5.6 nebo PHP 7, databázi MySQL nebo MariaDB, webovou službu Apache, případně NGinx. Dále pak 96-256 MB RAM, kterou vám umožní server využít, ideálně 6 minut pro běh skriptů (360 sekund) a alespoň 5 GB prostoru na disku.

WordPress Logo

Všechny následující hostingy tyto podmínky splňují. Jedná se o sdílené hostingy, tzn. na jednom serveru je mnoho webů, všechny využívají výkon jednoho serveru. Pokud některý web vyžaduje více výkonu (příkonu), ostatní weby to může zpomalit.

Všechny hostingové firmy upřednostňují písemný kontakt před telefonickým, protože v telefonu nelze volajícího identifikovat. Požadavky pro pracovníky podpory se tedy zadávají z administrace vašeho účtu coby autorizované požadavky. Většina společností má na stránkách online chat pro obecnou komunikaci (např. pro zjištění, zda neprobíhá výpadek).

Součástí administrace účtu u každé firmy je aplikace pro správu databází (Adminer nebo PHPMyAdmin), aplikace pro čtení pošty (např. RoundCube) a správce souborů na serveru (webový klient pro nahrávání souborů).

český hosting

Český hosting ve svém jediném programu podporuje jednu doménu druhého řádu (tedy přímo „s koncovkou“), další weby lze provozovat na subdoménách. Obslužná aplikace umožňuje nastavit poštovní schránky, FTP přístupy, parametry PHP, spravovat databáze, instalovat různé open-source aplikace (nejen WordPress). Velmi vstřícná podpora, která aktivně pomáhá a radí. Servery mají rychlou odezvu, takže váš web se načítá rychle.

Přejít na web Českého hostingu

PHP 7   https:// zdarma   pohodlná administrace   automatická instalace 

1000 Kč/rok

blueboard Blueboard nabízí jeden program: hostování až 10 webů v jednom účtu (multihosting). Nabízí přehlednou obsluhu celého účtu – domén, hostingů, poštovních schránek, databází, FTP účtů a dalších prostředků.

Přejít na web Blueboard 

PHP 7   https:// zdarma   pohodlná administrace   automatická instalace 

od 756 Kč/rok

ebola Ebola nabízí čtyři hostingové programy podle toho, jak moc vytížený váš web je. Obslužná aplikace je přehledná a umožní vám nastavit domény, e-mailové účty, databáze, FTP přístupy, nainstalovat aplikace na váš web. Kromě toho lze nastavit parametry hostingu, vzhled chybových stránek, plánované úlohy, heslo pro přístup k zálohám a ke statistikám.

Přejít na web eBola.cz 

PHP 7   https:// zdarma   pohodlná administrace   automatická instalace   více verzí hostingu 

od 468 Kč/rok

wedos-hosting Společnost Wedos nabízí jeden hostingový program a jeho vylepšenou variantu No Limit. Počet webů v účtu je neomezený, takže jde o multihosting. Tato možnost je lákavá, ale nese s sebou skryté riziko v případě napadení škodlivým softwarem – napadeny jsou v takovém případě všechny weby v účtu a jejich obnova přináší výrazné náklady. Obslužná aplikace je rozsáhlá a není tak přímočaře ovladatelná jako u jiných firem. Nastavit lze všechny parametry, skoro vše je zautomatizováno a změny probíhají rychle.

Přejít na web Wedos.cz 

PHP 7   https:// zdarma   automatická instalace 

od 300 Kč/rok

Ceny jsou uvedeny bez DPH na 12 měsíců a vybrány jsou nejlevnější varianty.

Rady a tipy pro váš WordPress e-mailem

Vlastimil Ott

Starám se o množství webů a vím, co jejich majitelé řeší za problémy. Podělím se s vámi o své zkušenosti.

Pin It on Pinterest

X