WordPress hosting

Pro bezproblémový běh WordPressu potřebujete PHP 7, databázi MySQL nebo MariaDB, webovou službu Apache, případně NGinx. Dále pak 96-256* MB RAM, kterou vám umožní server využít, ideálně 6 minut pro běh skriptů (360 sekund) a alespoň 5 GB prostoru na disku.

WordPress Logo

Všechny následující hostingy tyto podmínky splňují. Jedná se o sdílené hostingy, tzn. na jednom serveru je mnoho webů, všechny využívají výkon jednoho serveru. Pokud některý web vyžaduje více výkonu (příkonu), ostatní weby to může zpomalit.

Poznámka*: Pokud budete provozovat WooCommerce, pak potřebujete alespoň 256 MB RAM. Přehled vhodných hostingů pro Woo najdete v článku Hosting pro WooCommerce.

Všechny hostingové firmy upřednostňují písemný kontakt před telefonickým, protože v telefonu nelze volajícího identifikovat. Požadavky pro pracovníky podpory se tedy zadávají z administrace vašeho účtu coby autorizované požadavky. Většina společností má na stránkách online chat pro obecnou komunikaci (např. pro zjištění, zda neprobíhá výpadek).

Součástí administrace účtu u každé firmy je aplikace pro správu databází (Adminer nebo PHPMyAdmin), aplikace pro čtení pošty (např. RoundCube) a správce souborů na serveru (webový klient pro nahrávání souborů).

ebola

Ebola

Ebola nabízí čtyři hostingové programy podle toho, jak moc vytížený váš web je. Obslužná aplikace je přehledná a umožní vám nastavit domény, e-mailové účty, databáze, FTP přístupy, nainstalovat aplikace na váš web. Kromě toho lze nastavit parametry hostingu, vzhled chybových stránek, plánované úlohy, heslo pro přístup k zálohám a ke statistikám.

WP-hosting.cz

WP Hosting

Poskytuje služby výhradně pro weby na WordPressu, a to ve třech plánech. Pořídit si můžete i vlastní server.

logo blue board

Blueboard

Kompaktní služba s jedním plánem zaměřená na WordPress weby

cloudways-blue

Cloudways: Enterprise hosting pro WordPress

Cloudová platforma vhodná pro e-shopy nebo rozsáhlé weby, kde je velmi důležitá rychlost načítání a zpracování. Škálování podle potřeby, velké množství cachovacích a bezpečnostních technologií.

Newsletter pro správce WordPressu

Jste na volné noze a staráte se o klientské weby na WordPressu? Nebo pracujete ve škole, neziskovce či firmě a dostali jste web na starost? Nikdo vás pořádně neproškolil, ale čekají od vás, že to všechno zvládnete „sami od sebe“? A vy se chcete stát skutečně úspěšným správcem WordPressu?

Pomůžeme vám, tady jste na správném místě.

Každou středu posíláme odborný newsletter pro správce WordPressu. Je o tom, jak web optimalizovat, řešit jeho problémy, provádět obtížné úkoly a udržovat ho v technické kondici. Vysvětlujeme složité pojmy nebo důležité novinky.