Jak vygenerovat klíče ke Google reCaptcha

Google reCAPTCHA je zabezpečení zabraňující spamu, robotům a škodlivému softwaru v přístupu a zneužívání vašich webových stránek. Tato služba je zdarma a potřebujete k ní pouze Google účet.

Službu reCAPTCHA nastavíme na webu za vás, ale budeme k tomu potřebovat, abyste si vygenerovali bezpečnostní klíče: SITE KEYSECRET KEY, a ty nám poskytli.

Postup:

Na stránce Google ReCAPTCHA klikněte na „v3 Admin Console“, což je přístup k nastavení služby.

Google reCAPTCHA
Google reCAPTCHA

Pokud nejste přihlášení ke Google účtu, zadejte vaši e-mailovou adresu (zpravidla gmail) a heslo.

Přihlášení ke Google účtu
Přihlášení ke Google účtu

Nyní kliknutím na symbol + přejděte k přidání webu a jeho nastavení.

Přidání webu
Přidání webu

Pojmenujte si váš web, zadejte verzi reCAPTCHA v3 (tato verze je nejméně obtěžující pro návštěvníky webu), u domény zadejte adresu bez www.

Pojmenování webu
Pojmenování webu

Po vyplnění uložte vaše nastavení.

Uložit nastavení
Uložit nastavení

Nyní jste již přesměrováni na stránku s bezpečnostními klíči. Budeme od vás potřebovat SITE KEY a také SECRET KEY, kliknutím si je můžete postupně zkopírovat.

Stránka s bezpečnostními klíči
Stránka s bezpečnostními klíči

Klíče nám pošlete.

To je vše, zasláním těchto bezpečnostních klíčů zajistíme, že spam vás již nebude obtěžovat a přístup k vašemu webu bude zabezpečen.

Newsletter pro správce WordPressu

Jste na volné noze a staráte se o klientské weby na WordPressu? Nebo pracujete ve škole, neziskovce či firmě a dostali jste web na starost? Nikdo vás pořádně neproškolil, ale čekají od vás, že to všechno zvládnete „sami od sebe“? A vy se chcete stát skutečně úspěšným správcem WordPressu?

Pomůžeme vám, tady jste na správném místě.

Každou středu posíláme odborný newsletter pro správce WordPressu. Je o tom, jak web optimalizovat, řešit jeho problémy, provádět obtížné úkoly a udržovat ho v technické kondici. Vysvětlujeme složité pojmy nebo důležité novinky.

Napsat komentář