Stránky pro přílohy a paleta příkazů

Nedávno k nám na weby dorazil nový WordPress 6.4, což je příležitost připomenout všem správcům, že tyto aktualizace je vhodné pravidelně nasazovat. Aspoň jednou dvakrát měsíčně aktualizujte WordPress (pokud je co) a jeho komponenty. Ideálně použijte pracovní verzi webu, kterou máte na neveřejné adrese. Tím si vše otestujete a neohrozíte ostrý web.

Zrušeny stránky pro přílohy

Od verze WordPressu 6.4 byly konečně zrušeny stránky pro přílohy (=obrázky). Pokud je používáte, budou fungovat nadále, na nových webech je ale už nenajdete. Zobrazovaly jen náhledový obrázek a dostávaly se do výsledků vyhledávání. Protože do nich nebylo možné nic napsat, velkou hodnotu pro čtenáře nemají. Neměly.

Zdroj: Changes to attachment pages

Příkazová paleta

V duchu aktuálního trendu se nese další novinka – paleta příkazů. Okno, kam napíšete, co byste tak zhruba potřebovali a zobrazí se vám položky nabídky, ať jsou skoro kdekoliv. Ale nedejte se mýlit – nejde o správu celé aplikace, pouze o uživatelský komfort a zrychlení.

Funguje v editoru Gutenberg a pokud máte odpovídající (blokovou) šablonu, tak také v režimu celowebové editace (site editor). Otevře se po stisknutí Ctrl-k.

Paleta příkazů ve WordPressu
Paleta příkazů ve WordPressu

Stručně

  • Stránka WooCommerce.com a firma stejného jména se nyní jmenuje pouze Woo. Hlavním produktem zůstává plugin pro WordPress, jehož název se zatím nemění: e-shop WooCommerce.
  • Na stránce WordPress.org je sekce Showcase složená z ukázkových webů vytvořených pomocí editoru Gutenberg. Byla aktualizována. Najdete tam weby NASA, Bílého domu, Usaina Bolta, Rafa Nadala a desítky dalších. Cenná inspirace.
  • Firewall a ochranný plugin Wordfence lze nyní spouštět z příkazové řádky a provádět tak pravidelné antimalwarové skeny.
  • Potřebujete vytvářet náhledové obrázky pro články přímo ve WordPressu? Pomůže vám OMGIMG, který vás zbaví nutnosti lepit to v Canvě.

Napsat komentář