WooCommerce hosting

Vývoj e-shopové platformy WooCommerce probíhá velmi aktivně a tento populární nástroj získal mnoho funkcí a také vyžaduje větší výkon hostingu, než tomu bylo dříve. Před pár lety jsme moc nemuseli řešit, jestli má hosting dost paměti, aby na něm WooCommerce pohodlně jel.

Dnes už to řešit musíme, protože administrace Woo je napsána v Reactu, což je javascriptové rozhraní, které je poměrně dost náročné na výkon jak hostingu, tak prohlížeče. (Podobně je napsaný editor Gutenberg.) Takže otázka výkonnost hostingu pro WooCommerce je aktuální.

Klíčovým parametrem je množství operační paměti RAM, memory_limit. WooCommerce vyžaduje minimálně 256 MB RAM pro svůj provoz, pro pohodlnou práci. Čím více produktů, tím více paměti může být potřeba.

Sestavili jsme přehledovou tabulku s hostingovými programy, které mají dostatečně paměťové parametry pro provozování WooCommerce. Jedná se o sdílené hostingy. Takže pokud máte vlastní server (virtuální, dedikovaný), jste na tom pravděpodobně o dost lépe.

PoskytovatelZákladní tarif, 256 MB RAMStřední tarifVýkonný tarif
WedosLowCostNoLimit – 512 MBExtra – 1024 MB
WP HostingWordPress StandardWordPress Max – 384 MB
Český hostingKomplexní webhosting
BlueBoardWebhosting
Active24Jakýkoliv hostingový program
ve variantě Komplet, Firma, Expert
má stejnou hodnotu
OneBitPremium
Sdílené hostingy

Pokud vám hodnoty nestačí, pak už bude potřeba pořídit si server nebo adekvátní virtuální stroj (VMS, VPS).

Newsletter pro správce WordPressu

Jste na volné noze a staráte se o klientské weby na WordPressu? Nebo pracujete ve škole, neziskovce či firmě a dostali jste web na starost? Nikdo vás pořádně neproškolil, ale čekají od vás, že to všechno zvládnete „sami od sebe“? A vy se chcete stát skutečně úspěšným správcem WordPressu?

Pomůžeme vám, tady jste na správném místě.

Každou středu posíláme odborný newsletter pro správce WordPressu. Je o tom, jak web optimalizovat, řešit jeho problémy, provádět obtížné úkoly a udržovat ho v technické kondici. Vysvětlujeme složité pojmy nebo důležité novinky.