Jak nainstalovat WordPress u Českého hostingu

Získat funkční WordPress je snadné a zvládnete to, i když nemáte technické znalosti. Většina hostingových společností totiž nabízí instalaci na jedno kliknutí, což platí i také pro Český hosting.

Automatická instalace WordPressu

Nejprve tedy potřebujete hostingový účet, tedy prostor, kde WordPress poběží (s tím získáte také databázi, kam ukládá údaje). Tento prostor je přístupný z administrace webhostingové společnosti. Výsledné webové stránky budou dostupné pod adresou, kterou si také musíte koupit. Například tento blog má adresu www.coumiwp.cz.

Doména (adresa) webu stojí cca 200 Kč na rok, ceny se mírně liší. Stejně tak se liší ceny za webový hosting, běžná cena je od 1000 Kč/rok.

Kupte si tedy webhostingový program a doménu, po zaplacení budete mít vše, co je potřeba pro následnou instalaci WordPressu. Hledejte ji v sekci „Aplikace“ nebo „Software“. U firmy Český hosting se nachází v sekci Aplikace (je jich tam více). V dolní části pak vyberte (sub)doménu, na niž se má systém nainstalovat, a klikněte na tlačítko Nainstalovat. Během chvilky se vše provede a zobrazí se vám přihlašovací údaje do WordPressu. To je vše.

instalace wordpress cesky hosting
Instalace WordPressu u Českého hostingu

Ruční instalace WordPressu

Ta je trochu složitější a předpokládá se, že víte, co a jak máte dělat. Vždycky je lepší si někoho najmout. Máme pro vás alespoň stručný návod na instalaci WordPressu.

Stručně

Kolik stojí WordPress u firmy Český hosting?

Provoz webu stojí 1000 Kč na rok. Za samotný WordPress neplatíte, částka je za výkon serveru, připojení do internetu, databáze, trpaslíčky a krmení pro ně.

Kolik stojí doména?

Cena domény se liší podle „koncovky“. Česká doména .cz stojí kolem 200 Kč na rok, záleží také na konkrétní slevové akci. Doménu si nekupujete, ale pronajímáte na určitý počet let.

Jaké jsou zkušenosti s Českým hostingem?

Používáme tento hosting ve firmě WP-admin.cz s.r.o. mnoho let a také naši klienti tam mají své weby. Máme tedy zcela konkrétní zkušenosti s hardwarem i lidmi na podpoře. A tyto zkušenosti jsou velmi dobré. Podpora je nápomocná, vstřícná a slušná. Hardware je kvalitní, procesy dobře nastavené. Čas od času nastanou problémy asi všude a v Českém hostingu je vždy řešili profesionálně.

Je Český hosting drahý?

Není. Cena 1815 Kč s DPH za rok za jeden web je pořád docela nízká, i když konkurence bývá ještě levnější. Neposuzujte hosting podle ceny. Nízké ceny znamenají, že je vše automatizováno a v případě problémů vám asi nikdo nepomůže – nikdo nesedí na telefonu. Profesionální obsluha má svou hodnotu. Jednak je potřeba takové lidi zaplatit, jednak sami zvažte, zda vaše internetové podnikání stojí za 1815 Kč ročně. Zahraniční ceny jsou mnohem vyšší, byť jsou dimenzované na jiné prostředí.

Existuje na Český hosting nějaká sleva?

Ano, v roce 2023 nabízí Český hosting slevu na svůj webhostingový program po dobu jednoho roku. Cena po slevě a první je tedy s DPH 857 Kč na rok (59 Kč/měsíc).

Více informací o Českém hostingu najdete v našem katalogu, kde si ho můžete srovnat s jinými hostingy.

Newsletter pro správce WordPressu

Jste na volné noze a staráte se o klientské weby na WordPressu? Nebo pracujete ve škole, neziskovce či firmě a dostali jste web na starost? Nikdo vás pořádně neproškolil, ale čekají od vás, že to všechno zvládnete „sami od sebe“? A vy se chcete stát skutečně úspěšným správcem WordPressu?

Pomůžeme vám, tady jste na správném místě.

Každou středu posíláme odborný newsletter pro správce WordPressu. Je o tom, jak web optimalizovat, řešit jeho problémy, provádět obtížné úkoly a udržovat ho v technické kondici. Vysvětlujeme složité pojmy nebo důležité novinky.

2 komentáře u „Jak nainstalovat WordPress u Českého hostingu“

  1. Dobry den, mam wordpress a potrebuji k nemu smart emailing, jak to mam udelat?
    Dekuji a hezky den
    Ilona Scordia
    734 222 091

    Odpovědět

Napsat komentář