fbpx

Jak nainstalovat WordPress u Českého hostingu

Získat funkční WordPress je snadné a zvládnete to, i když nemáte technické znalosti. Většina hostingových společností totiž nabízí instalaci na jedno kliknutí, což platí i také pro Český hosting.

Co je potřeba?

Nejprve tedy potřebujete hostingový účet, tedy prostor, kde WordPress poběží (s tím získáte také databázi, kam ukládá údaje). Tento prostor je přístupný z administrace webhostingové společnosti. Výsledné webové stránky budou dostupné pod adresou, kterou si také musíte koupit. Například tento blog má adresu www.coumiwp.cz.

Kolik to stojí?

Doména (adresa) webu stojí cca 200 Kč na rok, ceny se mírně liší. Stejně tak se liší ceny za webový hosting, běžná cena je od 1000 Kč/rok.

Kupte si tedy webhostingový program a doménu, po zaplacení budete mít vše, co je potřeba pro následnou instalaci WordPressu. Hledejte ji v sekci „Aplikace“ nebo „Software“. U firmy Český hosting se nachází v sekci Aplikace (je jich tam více). V dolní části pak vyberte (sub)doménu, na niž se má systém nainstalovat, a klikněte na tlačítko Nainstalovat. Během chvilky se vše provede a zobrazí se vám přihlašovací údaje do WordPressu. To je vše.

instalace wordpress cesky hosting
Instalace WordPressu u Českého hostingu

Ruční instalace

Ta je trochu složitější a předpokládá se, že víte, co a jak máte dělat. Vždycky je lepší si někoho najmout. Ale pokud se to chcete naučit, máme pro vás skvělého pomocníka, který vás provede celým procesem a umožní vám nainstalovaný systém také pořádně nastavit.

Manuál pro instalaci  

Napsat komentář