Nejprve plánujte

Než začnete na webu technicky pracovat, měli byste mít jasno v základních věcech a znát odpovědi na několik otázek. Pokud se rozhodnete najmout dodavatele, bez pořádného zadání se s vámi moc bavit nebude. Nebo vám nabídne, že zadání sestaví, ale zaplatíte ho. Nebo se na to vykašle, vy zaplatíte webové stránky, které nebudou ani hezké ani funkční.

Číst dál

Jak funguje web?

Položte si nepříjemné a samozřejmé otázky a zodpovězte si je. Je to pracné, přijde vám to místy zbytečné, ale uvidíte, že to bude přínosem.

Číst dál

Cena za web

Za používání samotného WordPressu se nikomu neplatí žádná licence. Licence se mohou platit za pluginy, šablony nebo napojené služby (typicky jde o platební bránu).

Číst dál

Hosting

Webhosting nebo zkráceně hosting je služba poskytující prostor pro data vašeho webu a část výkonu serveru pro aplikace, které se z daného prostoru spouštějí. Nejčastějším typem hostingu je sdílený hosting. To znamená, že na jednom serveru běží stovky nebo tisíce webových prezentací a sdílejí jak prostor, tak výkon daného serveru.

Číst dál

Doména

Doména je zjednodušeně řečeno adresa vašeho webu. Ale to není její jediná funkce. Součástí nastavení domény záznamů jsou také tzv. doménové záznamy (DNS záznamy.

Číst dál