Jak převést současný obsah do Gutenbergu

Gutenberg se nijak nezapíná, je už součástí WordPressu. Když si otevřete článek, který jste připravili v době před Gutenbergem, Gutenberg tam už je. Obsah se ale zobrazuje v bloku pojmenovaném „klasický editor“.

To znamená, že používáte nový editor, ale v jeho rámci pouze jeden typ bloku, který vám simuluje starý editor. Jak asi tušíte, je to špatný postup. Cílem je používat nový editor a jeho bloky všude.

Starý editor jako blok v Gutenbergu
Starý editor jako blok v Gutenbergu

Jak tedy převést starý obsah do nového blokového prostředí?

Převod obsahu do Gutenbergu

Každý blok, když na něj kliknete, má svou lištu. Ta se zobrazí buď přímo nad blokem, případně nahoře nad celou plochou (to jde nastavit). Poslední z ikonek na liště jsou „tři tečky“, což je ovládací menu bloku. Bývá u všech bloků velmi podobné.

V případě bloku „klasický editor“ se v něm zobrazuje položka Převést na bloky. A to je přesně ono – starý obsah se převede na nové bloky Gutenbergu. Nadpis, odstavec, obrázek, seznam – to jsou některé z bloků. Podle charakteru původního obsahu se vytvoří nové bloky.

Dále můžete s obsahem pracovat běžným způsobem jako s jinými bloky Gutenbergu.

Newsletter pro správce WordPressu

Jste na volné noze a staráte se o klientské weby na WordPressu? Nebo pracujete ve škole, neziskovce či firmě a dostali jste web na starost? Nikdo vás pořádně neproškolil, ale čekají od vás, že to všechno zvládnete „sami od sebe“? A vy se chcete stát skutečně úspěšným správcem WordPressu?

Pomůžeme vám, tady jste na správném místě.

Každou středu posíláme odborný newsletter pro správce WordPressu. Je o tom, jak web optimalizovat, řešit jeho problémy, provádět obtížné úkoly a udržovat ho v technické kondici. Vysvětlujeme složité pojmy nebo důležité novinky.

Napsat komentář