Rubriky Vnitřní architektura, WordPress: Jak na to

Jak upravit kód pluginu

Zdravím, existuje nějaký způsob, jak bych mohl upravit kód nějakého pluginu, ale ten se mi při aktualizaci nepřepsal? Abych byl úplně konkrétní, tak u pluginu Mailjet Email Newsletter Marketing bych potřeboval v souboru mailjet-widget.php upravit vzhled vygenerovaného widgetu.

Existuje několik postupů, ale všechny jsou programátorské. Stručně:

  1. Autor pluginu věděl, že zrovna na tomhle místě budou chtít lidi úpravy, tak použil hook, kterým můžete chování ovlivnit.
  2. Autor napsal klíčovou část kódu objektově, takže můžete vytvořit potomka objektu a změnit jeho chování. Zrovna v případě widgetu to jde, vytvoříte si vlastní widget odvozený od toho, který má onen plugin.
  3. Autor nic takového neudělal, takže jdete nejhorší možnou cestou, ručně si udržujete ten jeden dva řádky a po každé aktualizaci to opravujete. Ano, peklo a špatný přístup.
  4. Plugin si forknete, což může být někdy východisko. V tomto případě ne.
  5. Zadání vyřešíte jinak, např. svým pluginem přistupujete k datům jiného pluginu, pokusíte se ho více či méně rozšířit. Nebo napíšete autorovi a žádáte ho o úpravu.

Stručně řečeno – situace nemá úplně jednoduché řešení.

Tohle vás taky bude zajímat

Jak začít kódovat nebo programovat, abych si mohl upravovat WordPress... Pokud jsem laik, který dlouho touží po zvládnutí aspoň základní problematiky programování, a chtěl bych se naučit jazyky potřebné pro WordPress, tedy tipuji - stylování v HTML a CSS + PHP - jak bych měl začít? Od začátku cítím, že přes všechny...
Jak přeložit texty ve WordPressu WordPress je přeložený do češtiny, ale není to 100% překlad. Určitě najdete místa, která jsou anglicky. V případě šablon a pluginů je to spíše pravidlem - pouze některé jsou přeloženy. V tomto textu najdete vysvětlení, jak překlady fungují a jakými z...

Napsat komentář

Pin It on Pinterest