Ve vývoji WordPressu se to mele a v roce 2024 dojde k mnoha změnám. Asi o mnoha z nich víte – a ne, Gutenberg není ta hlavní, tomu už rostou fousy. Udělal jsem soupis toho, s čím budeme letos konfrontováni a co se mi podařilo zjistit. Velká část návrhu vzniká poměrně impulsivně a plány nejsou stanovené.
WooCommerce
Stránky pro přílohy a paleta příkazů
Nedávno k nám na weby dorazil nový WordPress 6.4, což je příležitost připomenout všem správcům, že tyto aktualizace je vhodné pravidelně nasazovat. Aspoň jednou dvakrát měsíčně aktualizujte WordPress (pokud je co) a jeho komponenty. Ideálně použijte pracovní verzi webu, kterou máte na neveřejné adrese. Tím si vše otestujete a neohrozíte ostrý web.
Objednávkový systém pro WordPress
Najít objednávkový systém pro WordPress, který byl splňoval vaše požadavky a umožňoval platit (českou) kartou, je trochu problém. Nabídka pro české prostředí je omezená a běžné pluginy zase nejsou pro české prostředí vhodné.
Jeden e-shop na více doménách
Chcete spustit jeden e-shop na více doménách, např. .cz, .sk, .eu. Produkty a tedy také skladové hospodářství budou stejné, rozdíl bude spočívat hlavně v různých jazycích (čeština, slovenština, angličtina) a v různých měnách (české koruny, eura). Jak se to dá co nejelegantněji vyřešit? Jak nástrahy na vás čekají?
WordPress e-shop: WooCommerce
Představení pluginu, který je ve světě WordPressu synonymem pro e-shop. Víte ale přesně, co vlastně nabízí a čeho můžete s jeho pomocí dosáhnout? Více v tomto článku, který bude brzy doplněn.
Těchto 10 vylepšení chce mít každý shop na WooCommerce
Když se řekne „e-shop a WordPress“, mnoha lidem zřejmě automaticky naskočí „WooCommerce“, i když to není jediný plugin, který dokáže prodávat vaše zboží online. Jde prostě o oborový standard, který velmi zdatně plní požadavky jak provozovatelů e-shopů, tak zákazníků. Ale je nutné počítat s tím, že mnohé funkce se doplňují dalšími pluginy nebo dokonce programováním na míru.